IMG 20181031 095258IMG 20181031 095140IMG 20181105 WA0003

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie naszych ulubieńców. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji biblioteka przygotowała wystawę na temat bajek i baśni. Nie zabrakło, również pozycji książkowych w języku angielskim Little Red Riding Hood i w języku niemieckim Schlesische Märchen. Na wystawie każdy znajdzie cząstkę siebie np. Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych autorstwa Artura Barcisia czy bajkę baletową Jezioro łabędzie . Zachęcamy do zapoznania się z wystawą, a uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcą zapraszamy we wtorek 06.11.2018r. na lekcję biblioteczną - Bohaterowie bajek i baśni. Zbiory na wystawie pochodzą z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzeniu Wielkim. Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za użyczone zbiory. W galerii zdjęć fotorelacja z wydarzenia.

Sabina Lazik-Wodarz.