IMG 2174

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej   od 2004 roku. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznaniem rodziców, nauczycieli  i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystania Internetu. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim od 12.02. br. do końca miesiąca odbywać się będą zajęcia biblioteczne o tematyce bezpiecznego korzystania  z zasobów internetowych. Tegoroczna edycja DBI odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu : Działajmy razem!”. Organizatorzy akcji ogólnopolskiej chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Uważają, że wszyscy powinni angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocją tolerancji oraz tworzeniem kultury zrozumienia. Pierwsza tura lekcji bibliotecznych już za nami. W ramach zajęć świetlicowych lekcja odbyła się już w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Podczas zajęć uczniowie poznali najważniejsze zastosowania Internetu, jego dobre i złe strony oraz zasady bezpiecznego korzystania z sieci.  Na zajęciach omówiono sposoby reagowania na niebezpieczeństwa internetowe oraz doskonalono umiejętności poszukiwania rozwiązań w przypadku zetknięcia się z zagrożeniem w sieci. Nauczyciel bibliotekarz zapoznał również uczniów  z projektem Sieciaki.pl. Zajęcia odbyły się również w klasie 3a PG. Zapraszamy do galerii zdjęć na fbbiblioteki.

Nauczyciel bibliotekarz : Sabina Lazik-Wodarz