IMG 207729 marca uczniowie z klasy I b liceum w ramach lekcji wiedzy o kulturze wzięli udział w zajęciach w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, gdzie mieli niecodzienną okazję wysłuchać interesującego wykładu historyka sztuki i kuratora wystaw, Agnieszki Dela-Kropiowskiej, na temat nowych zjawisk i praktyk w sztuce współczesnej. Wykład ilustrowany był przykładami polskich instalacji, sztuk wideo i performanców, również realizowanych przez opolską galerię. Szczególnie interesujący dla uczestników wycieczki okazał się kolejny punkt programu, którym była wizyta w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki j. Wypełniły ją warsztaty polonistyczne na temat „RAPoeci? – TEKSTY HIPHOPOWE JAKO RODZAJ POEZJI WSPÓŁCZESNEJ”. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami nie tylko interpretowania i analizowania tekstów, ale również rapowania. Dopełnieniem pobytu było zwiedzanie multimedialnej i interaktywnej ekspozycji w Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie uczestnicy poznali historię polskiej muzyki rozrywkowej, obejrzeli historyczne urządzenia do odtwarzania płyt, nagrali własne utwory oraz mogli przez chwilę poczuć się prawdziwymi gwiazdami estrady, przymierzając stosowne kostiumy.