IMG 21342 kwietnia - w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. Na tegoroczne urodziny Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne zaprosiło uczniów klasy pierwszej, którzy przybyli ucharakteryzowani na postaci z baśni. Calineczka, Stokrotka, Mała Syrenka, kilku cesarzy i królowe śniegu wypełniły salę 118 i bibliotekę. Nagrody za najciekawsze przebranie otrzymali: Alicja Wróbel za strój Calineczki i Jonasz Suchecki za szaty cesarza. Zabawa rozpoczęła się obejrzeniem inscenizacji Teatrzyku Kamishibai, który przywiozła dzieciom Pani Jadwiga Lech z Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Główną część programu wypełnił konkurs czytelniczy „W świecie Baśni Andersena”, przygotowany i poprowadzony przez Panią Mirosławę Grabowską. Uczestnicy zmagań musieli wcześniej przeczytać trzy baśnie: „Mała syrenka”, „Stokrotka” i „Królowa Śniegu”. Rywalizowało ze sobą pięć zespołów: „Calineczki”, „Słowiki”, „Dzikie łabędzie”, „Stokrotki” i „Królowe Śniegu”. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury: panie Daria Libawska i Joanna Mazurek-Śmieja. Tytuł zwycięzcy powędrował do drużyny „Słowików”, II miejsce zajęły „Królowe Śniegu” a na III uplasowały się „Stokrotki”. Zwycięzcom gratulujemy. Panu Andersenowi wszyscy zaśpiewali urodzinowe „Sto lat” i poczęstowali się urodzinowymi cukierkami.