IMG 326224 września w szkolnej bibliotece odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Młodego Czytelnika. W zajęciach czytelniczych, organizowanych w każdy wtorek o godz. 14 mogą wziąć udział uczniowie klas: pierwszej i drugiej szkoły podstawowej, których interesują wszelkie formy aktywności inspirowane czytaniem. Celem zajęć jest bowiem kreowanie kultury czytelniczej dzieci, kształcenie umiejętności komunikacyjnych oraz rozwijanie zainteresowań literaturą pozalekturową. Wtorkowe spotkanie poświęcone było wspomnieniom z wakacji. Dzieci swobodnie opowiadały o swoich wakacjach, wysłuchały opowiadania Tomasza Plebańskiego „Bieg przez płotki”, zaczynającego się od słów: „Lato w mieście wcale nie musi być nudne…” i zilustrowały własne wrażenia z wakacji. Działalność Klubu Młodego Czytelnika to jedna z wielu form realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.