IMG 3250Ekspozycją „Wojna dorosłych – historia dzieci” Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne upamiętnia 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.W bibliotecznych gablotach można obejrzeć pochodzącą ze zbiorów biblioteki literaturę dla dzieci i młodzieży z motywem II wojny światowej. Wystawę podzielono na kilka działów: Działania wojenne ; Pod niemiecką i sowiecką okupacją ; Powstanie Warszawskie ; Holocaust ; Obozy koncentracyjne. Wśród zaprezentowanych książek są pozycje zarówno dla małych dzieci („Asiunia” Joanny Papuzińskiej, „Pamiętnik Blumki” Iwony Chmielewskiej), jak i dla młodzieży („Dziewczynka w czerwonym płaszczyku” Romy Ligockiej, „Podróż” Idy Fink), a także dla dorosłych (zachęcamy do przeczytania rodziców i nauczycieli). Zwracamy uwagę zwiedzających na lektury szkolne („Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego) oraz bestsellery ostatniego roku („Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris, „Królestwo” Szczepana Twardocha). Uczniowie klasy ósmej, realizujący projekt czytelniczy „II wojna światowa w literaturze” wzięli udział w specjalnej lekcji bibliotecznej wykorzystującej ekspozycję. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji jej zobaczyć.