IMG 3624

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. 29 września w wielu bibliotekach w kraju jest organizowane wspólne głośne czytanie. Z tej okazji w piątkowy poranek 27 września br. w klasie 1 i 2 Szkoły Podstawowej głośno czytano również literaturę uczniom. W klasie 1 SP nauczyciel bibliotekarz czytał „Baśnie”- J.CH. Andersena, następnie dzieci odpowiadały na pytania związane  z treści baśni. Uczniowie wykazywali się dobrą znajomością tekstu. W klasie 2 SP nauczyciel bibliotekarz czytał głośno fragmenty rozdziałów z książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren : „My dzieci z Bullerbyn” i „Moje najprzyjemniejsze urodziny”. Po przeczytaniu rozdziałów uczniowie odpowiadali na pytania nauczyciela dotyczące lektury. Jedno z zadań polegało na  przyporządkowaniu bohaterów książki do właściwej zagrody. Uczniowie, którzy na lekcjach byli najbardziej aktywni otrzymali bardzo dobre oceny. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania niech będzie zachętą również dla rodziców, że warto czytać na głos swoim dzieciom książki. Głośne czytanie rozwija wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi, stymuluje ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo. Zapraszamy wszystkich rodziców do głośnego czytania 20 minut dziennie swoim pociechom.  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to jedno z wielu form realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.