IMG 360925 listopada b.r. podsumowano kolejny projekt czytelniczy inspirowany założeniami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klasy I a PSP uroczyście świętowali Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przez cały listopad zbierały i przynosiły do biblioteki książki, maskotki i inne przedmioty z motywem Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Z zebranych eksponatów powstała wystawa „W świecie Kubusia Puchatka”, którą można będzie oglądać w bibliotece przez najbliższe tygodnie. Prawie wszyscy uczniowie klasy pierwszej wzięli również udział w konkursie plastycznym. Program obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia rozpoczął się głośnym czytaniem (przez Panią Dyrektor) fragmentów książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek” oraz poznaniem historii pluszowego misia opowiedzianej przez Panią Mirosławę Grabowską. Kolejnym etapem projektu był konkurs drużynowy przygotowany przez Panią Darię Pieczarę. Do rywalizacji stanęły: „Prosiaczki”, „Tygryski”, „Króliki” i „Kubusie”. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością słuchania ze zrozumieniem, znajomością najpopularniejszych misiów – bohaterów książek oraz umiejętnościami zręcznościowymi, jak np. zjedzenie miodu z talerzyka bez pomocy rąk. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie nagrody i okolicznościowe dyplomy.