IMG 11Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne poleca wszystkim uczniom obejrzenie najnowszej wystawy prezentującej znajdujące się w zasobach książki z dedykacjami i autografami pisarzy, poetów, podróżników i ludzi nauki, którzy na nasze zaproszenie bywali w Zespole Szkół. Wystawę otwiera korespondencja i autografy kolejnych prezydentów RP: Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, związane z organizacją sześciu edycji Narodowego Czytania. W kolejnych gablotach umieszczono książki z dedykacjami z zakresu literatury popularnonaukowej, pięknej dla dorosłych i pięknej dla młodzieży. Do najcenniejszych należy wpis australijskiego pisarza młodzieżowego Johna Marsdena. Kilka dedykacji, m.in. znanego kulturoznawcy, prof. Piotra Kowalskiego, pisarki Heleny Buchner i poetki Ireny Wyczółkowskiej ma wartość historyczną, ponieważ ich autorzy już nie żyją. Na wystawie znalazły się także wpisy osób związanych z Gminą Dobrzeń Wielki – Grzegorza Mazura czy Franciszka Sośnika. Zapraszamy do obejrzenia w wersji online lub podczas wizyty w bibliotece ( z zachowaniem procedur bezpieczeństwa).

Mirosława Grabowska