WP 20171106 13 19 51 Pro16 listopada obchodzimy Dzień Patrioty i Patriotki XXI w. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia ekspozycji bibliotecznej "Patriotyzm - to żywe poczucie zbiorowej odpowiedzialności". Na wystawie zgromadzono dokumenty pochodzące zasobów biblioteki. Ujęto to je w kilka bloków tematycznych: "Czym jest patriotyzm ?" ; "Jak uczyć patrotyzmu ?" ; "Symbole narodowe"; "Literatura patriotyczna". Całości dopełniają cytaty z wypowiedzi i tekstów ludzi nauki i kultury. Na uwagę zasługuje zamieszczona najnowsza piosenka Andrzeja Sikorowskiego "Czym jest ?" zaczynająca się od słów:

"Dla mnie Polska to znaczy język

którym mogłem mówić od dziecka

to nad Rynkiem krakowskim księżyc

to Gałczyński Tuwim Osiecka"

Zapraszamy do obejrzenia !