28643379 1562033437178285 1471537442 o2 marca gościem Zespołu Szkół był student VI roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, laureat stypendium Ministra Zdrowia, zdobywca Diamentowego Grantu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, autor 23 publikacji naukowych z zakresu medycyny drukowanych w najlepszych i najwyżej ocenianych czasopismach naukowych, np. „Family Medicine”.

Maciej Ornat jest absolwentem Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzeniu Wielkim. W historii szkoły zapisał się jako zdobywca tytułu finalisty Olimpiady Biologicznej, stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz tytułu honorowego „Prymus Opolszczyzny”.

To właśnie od refleksji o latach nauki w naszym liceum zaczął swoją prezentację, podkreślając liczne atuty szkoły, które pomogły mu dokonaniu wyboru dalszej ścieżki kariery. „To tutaj narodziła się moja pasja do medycyny i chęć zostania lekarzem. […] Dopiero po latach zaczynamy doceniać to, co wspaniałego nas spotkało.”- napisał w kronice biblioteki.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się również, jak wyglądają studia medyczne, jak prowadzi się badania naukowe w dziedzinie medycyny oraz jakie warunki należy spełnić, aby zostać lekarzem.