28685882 1564844556897173 409329566709939548 n6 marca odwiedziła nasza szkołę kolejna absolwentka. Grażyna Misiorowska - aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, związana także z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - opowiedziała młodzieży o swoim dochodzeniu do aktorstwa, o rolach, w których zagrała i tych, które obecnie przygotowuje. Na deskach teatru opolskiego możemy ją podziwiać zarówno w spektaklach dramatycznych ( „Śmierć przyjeżdża w środę” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz, „Co się zdarzyło Baby Jane?” reż. Grzegorz Wiśniewski), jak i komediowych („Mayday” reż. Tomasz Konina), co świadczy o dużej wszechstronności artystki. Grażyna Misiorowska w trakcie swojej długoletniej pracy w teatrze współpracowała z wieloma znanymi reżyserami: Agnieszką Holland, Mają Kleczewską, Mikołajem Grabowskim, Krzysztofem Garbaczewskim. Szczególnie ciepło wypowiadała się o tym ostatnim jako reżyserze młodego pokolenia, który zupełnie inaczej patrzy na teatr i swoje spektakle kieruje głownie do młodej widowni.

Zapytana o najbliższe plany artystyczne opowiedziała o przygotowywanym w krakowskim teatrze spektaklu opartym na Starym Testamencie – Grażyna Misiorowska wcieli się w rolę biblijnej Ewy oraz o rozpoczynających się niebawem zdjęciach do debiutanckiego filmu młodej reżyserki, w którym zagra główną rolę.

W kronice biblioteki artystka podzieliła się refleksją, że było jej bardzo miło znaleźć się w miejscu, od którego zaczęła się jej dorosłość. „Jest coś niezwykłego w przeglądaniu się w przeszłości. To daje siłę na przyszłość”.